Sociální poradenství

vám pomůže zorientovat se ve vaší situaci, zmapovat vaše potřeby a naplánovat další kroky. Sociální pracovnice bude vaší průvodkyní na cestě k pozitivní změně a případně k dalším službám PORTu.

Jak vám můžeme pomoci?

Když zažíváte násilí nebo nevíte, co přesně se děje, může být těžké najít cestu ven. Nezůstávejte na to samy. Jsme tu pro vás a společně najdeme cestu dál.*

Pomůžeme vám:

  • porozumět tomu, co se děje nebo co jste zažily,
  • zorientovat se v situaci a pojmenovat, co potřebujete,
  • hledat konkrétní možnosti řešení a podpory,
  • propojit vás s další pomocí – krizovou interventkou, terapeutkou či právničkou.

 

Věříme, že každá situace má řešení. A že si zasloužíte bezpečí, respekt a podporu

 

Pokud jste zažily domácí nebo sexuální násilí – nebo pokud si nejste jisté, co přesně se děje, ale necítíte se v bezpečí – můžete se na nás obrátit. Poskytujeme odborné sociální poradenství v Praze a provozujeme intervenční centra v Benešově, Berouně a Příbrami. Naše služby jsou bezplatné, anonymní a diskrétní.

Budete mít k dispozici svou klíčovou sociální pracovnici – průvodkyni, která vám pomůže zorientovat se v situaci, vysvětlí možnosti podpory a domluví s vámi další kroky. Pomůže vám také s propojením na další služby – například terapeutickou pomoc či právní poradenství.

 

Služby poskytujeme lidem starším 16 let. Jsme tu i v případě, že došlo k vykázání násilné osoby policií – víme, že právě tehdy může být situace obzvlášť náročná. Podporu u nás najdete i v případě, že jste blízkou osobou někoho, kdo násilí zažívá.

V intervenčních centrech pracujeme také s dětmi, které žijí v rodinách, kde dochází k násilí. Mluvíme s nimi citlivě a s respektem k jejich věku – pomáháme jim porozumět tomu, co se děje, a společně hledáme cesty k bezpečí i další odbornou pomoc.

 

*Pro lepší čitelnost používáme generické femininum. Naše pomoc je tu pro každého, bez ohledu na pohlaví nebo gender.

 

Jak se objednat? Kde a kdy schůzky probíhají?

Naše služby poskytujeme po předchozím objednání – osobně, online nebo po telefonu. Vše záleží na tom, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Objednávejte se denně mezi 8:00–20:00 na:

  •  608 222 277
  • poradna@profem.cz
 

Odborné sociální poradenství – Praha
Břevnovská 1692/6, Praha 6
Pondělí až pátek, 9:00–15:00
Po předchozím objednání (osobní, online nebo telefonická konzultace)

 

 

 

Nejste z Prahy? Navštivte naše intervenční centra:

gallery

proFem je tu pro Vás už více než 30 let.

Nejčastější otázky

Na první konzultaci máme zpravidla vyhrazeno 60 minut. Ale je to Váš čas – pokud budete potřebovat odejít dříve, nebo si dát pauzu, není to žádný problém. Všechno přizpůsobíme tak, abyste se cítila/y bezpečně a v klidu.

Hned na začátku vám vysvětlíme, jak naše poradenství funguje, jaké další služby u nás můžete využít a jaká máte jako uživatelka služeb práva. Na cokoliv se během schůzky můžete zeptat.

Poté dáme prostor Vám – abyste nám mohla říct, s čím přicházíte, co právě potřebujete nebo co by vám mohlo pomoci. Nemusíte popisovat nic, na co nejste připravená. Nepotřebujeme znát detaily těžkých zážitků, pokud o nich mluvit nechcete. Sdílíte jen to, co sama uznáte za vhodné.

Povedeme rozhovor Vaším tempem, s respektem a citlivostí. Budeme se průběžně doptávat, jestli vám náš přístup vyhovuje a jestli jdeme správným směrem. Společně budeme hledat cesty ven z krize – všechna rozhodnutí ale zůstávají ve Vašich rukou.

Každý příběh je jiný, ale nejste na něj sama. Jsme tu proto, abychom vám pomohli zorientovat se v tom, co se děje – nebo co se stalo – a hledali s vámi cestu, která pro vás bude bezpečná a možná.

Pomáháme vám:

  • získat náhled na svou situaci – mluvit o tom, co jste zažila, a pochopit, že vaše pocity a reakce jsou normální reakcí na nenormální situaci,
  • porozumět tomu, jak funguje domácí a sexuální násilí – vysvětlíme vám jeho dynamiku i to, proč za něj nenesete vinu,
  • vypracovat bezpečnostní plán – ať už jde o odchod z domácnosti, nebo pohyb v prostředí, kde se může původce násilí stále vyskytovat (např. v práci nebo ve škole),
  • získat informace o vašich právech a možnostech v právní oblasti – spolu s právničkami vám vysvětlíme, jaké máte možnosti a co obnáší konkrétní právní kroky. Pomůžeme vám se rozhodnout informovaně – a vždy podle vás,
  • řešit situace kolem dětí – péči, výživné, rozvod nebo další právní otázky,
  • zpracovat následky násilí – mluvit o tom, co to všechno ve vašem životě zanechalo, a hledat cesty, jak s tím být,
  • propojit vás s terapeutkami a dalšími službami v proFem – abyste na cestě k uzdravení nebyla sama.

Vaše rozhodnutí budeme respektovat. Pokud ale uvidíme rizika – například pro vás nebo vaše děti – upozorníme vás na ně s plným respektem a citlivostí.

Ano, můžete. Pokud víte, že s vámi na schůzku přijde dítě, dejte nám prosím předem vědět – můžeme zajistit kolegyni, která se mu během konzultace bude věnovat, abyste měla čas a klid jen pro sebe.

Pokud je dítě starší a zvládne chvíli počkat, může zůstat v čekárně.

Chceme, abyste se během konzultace cítila v bezpečí a mohla mluvit o tom, co prožíváte – bez zbytečných obav a vyrušení.

To je naprosto v pořádku.
Nemusíte mít žádný plán ani konkrétní cíl – můžeme si jen povídat, v klidu a bez tlaku. Někdy už samotné pojmenování toho, co se děje, přináší úlevu. A možná společně časem najdeme cestu, která pro vás bude dál smysluplná.

Spolupráce s námi není časově omezená.

Záleží jen na tom, co právě potřebujete – pokud máme společně na čem pracovat a je to pro vás přínosné, můžeme se vídat pravidelně i dlouhodobě.

Zároveň platí, že poradenství můžete kdykoliv ukončit – bez vysvětlování, bez nátlaku.
Rozhodnutí je vždy ve vašich rukou.

Ne. Vše, co nám řeknete, zůstává mezi námi.
Jsme vázány mlčenlivostí a bez vašeho souhlasu nikomu nic nesdělujeme – ani to, že jste nás navštívila.

Pouze ve výjimečných případech, kdy to vyžaduje zákon – například pokud se dozvíme, že je ohrožené dítě – máme povinnost situaci dále řešit.
I tehdy s vámi vše probereme a nebudete na to sama. Všechno zvládneme krok za krokem společně.