Díky vašim darům...
- …můžeme naplnit potřeby obětí
Umožňujete nám vytvořit nebo upravit služby, po kterých je zrovna poptávka. Takto jsme například rychle zřídili psychoterapeutickou skupinu pro oběti sexuálního násilí nebo infolinku a a skupiny pro blízké obětí. - …je naše pomoc rychle k dispozici
Dokážeme flexibilně a rychle reagovat na poptávku obětí i jejich blízkých, aniž by museli čekat dlouhé týdny. Pomoc můžeme poskytovat v takové míře a podobě, která je zrovna potřeba (např. navýšit množství psychoterapeutických sezení). - …poskytujeme obětem psychoterapii a právní zastoupení
Podpora státu a krajů je omezená a nepostačuje na zajištění služeb přímé péče (psychoterapie, právní zastupování, sociální poradenství) v takovém rozsahu a podobě, jak je třeba. Díky vám je tak naše pomoc skutečně komplexní.
…provozujeme centrum pomoci v Praze
Právě teď nám pomáháte financovat provoz centra PORT, bezpečného prostoru pro poskytování komplexní pomoci obětem sexuálního násilí, které je jediné svého druhu v České republice.
- …se rozvíjíme a zlepšujeme
Je klíčové, abychom služby poskytovali dobře a kvalitně. Proto se neustále vzděláváme, naše služby evaluujeme a hledáme inspiraci v zahraničí. - …děláme změny v zákonech
Pomáháte nám rychle jednat v situacích, kdy se například projednává novelizace zákona a my potřebujeme lobbovat za změnu. Snižujeme tak riziko, že projde zákon, který by mohl obětem škodit. - …můžeme přinášet aktuální fakta/data
Vaše dary nám umožňují rychleji vytvářet analýzy nebo výzkumy, které v danou chvíli potřebujeme pro lobbování, a maximálně využít aktuální data o sexuálním a domácím násilí v ČR.
Svůj příspěvek můžete poslat na účet veřejné sbírky proFem:
2601981608/2010
Pro potvrzení o daru pro snížení svého daňového základu kontaktujte manažerku fundraisingu na andrea.neubert@profem.cz.
Do předmětu uveďte Potvrzení o daru.
Na co peníze použijeme?
Zhruba 2,9 milionu jde na nezbytné provozní výdaje a 20,3 milionů investujeme do našich zaměstnankyň, které obětem poskytují péči a neúnavně bojují za změnu postojů odborníků a veřejnosti. I díky vaší finanční podpoře v tom můžeme dále pokračovat.
Vaše dary nám zároveň umožňují rozšířit naše služby a okruh odbornic, se kterými budujeme stále pevnější síť podpory.
Obětem domácího a sexuálního násilí pomáháme už více než 30 let.
Každá aktivita prolamující ticho se počítá a cení
Co můžete udělat pro změnu současné situace?
- Staňte se dobrovolnicí nebo dobrovolníkem
- Sledujte činnost proFem na sociálních sítích Facebook, Instagram, YouTube nebo LinkedIn, odebírejte náš newsletter a sdílejte to, co děláme. Díky tomu se o nás mohou dozvědět další lidé, kterým by se mohla hodit naše pomoc.
- Vzdělávejte se: Pochopení rozsahu a dopadů sexuálního násilí je důležité pro efektivní boj proti němu.
- Volte zastupitele, kteří podporují vizi proFemu: váš hlas může přispět k vytvoření právních rámců, které by lépe chránily oběti sexuálního násilí.
- Domáhejte se vyjádření vašich zástupců k tomuto tématu a zasílejte otevřené dopisy.
- Mluvte o těchto tématech s rodinou a přáteli: Šíření povědomí mezi blízkými může vést k širšímu porozumění a podpoře.
- Podepisujte petice: Podpis na petici může přispět ke změnám v zákonech týkajících se sexuálního násilí.
- Navštěvujte a podporujte akce proFemu: Účastí na přednáškách, seminářích a dalších akcích zvyšujete viditelnost problému.
- Podporujte vzdělávání dětí a mládeže: Výuka o souhlasu a zdravých vztazích by měla začít již v raném věku. Ptejte se učitelů, jak vzdělávají vaše děti, a domáhejte se zavedení tohoto tématu do výuky.
Podporujte politiku nulové tolerance vůči sexuálnímu násilí: Tím, že budete požadovat a podporovat takovou politiku ve své práci, škole nebo komunitě, můžete pomoci předcházet sexuálnímu násilí. - Naučte se “první pomoc” psychického zdraví: Můžete se naučit, jak poskytnout okamžitou podporu někomu, kdo prochází traumatickou zkušeností.
Roční rozpočet centra PORT
Víte, proč se oběti sexuálního a domácího násilí zdráhají se svým traumatem svěřit? Mezi hlavními důvody je přístup společnosti. Necitlivé reakce, narážky ve stylu „Neměla ji ho provokovat…“ a otázky typu „Co jste měla na sobě?“ ještě stále doprovází chování veřejnosti i odborníků a staví tak neviditelnou, ale silnou zeď mezi traumatickým zážitkem a pomocí.